niedziela , 4 czerwca 2023

VW Castrol Cup – Wielki finał z mistrzem olimpijskim

W Poznaniu, do pucharowego Golfa z numerem 101 wsiądzie złoty medalista olimpijski w łyżwiarstwie szybkim, czyli Zbigniew Bródka. Bródka to specjalista od dystansu 1500 m. W tej kategorii Bródka, jako pierwszy Polak w historii zwyciężył w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim. Z kolei na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi reprezentant Polski zdobył indywidualny złoty medal olimpijski i brązowy w konkursie drużynowym na dystansie 1500 m. Na Torze w Poznaniu łyżwiarz i ambasador marki Volkswagen zmierzy się ze sporo dłuższym dystansem. Za kierownicą wyścigowego Golfa GTI Bródka, jako kierowca VIP będzie pokonywał nieco ponad 4-kilometrowe pętle obiektu w Przeźmierowie.

„Od czterech miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem nowego Golfa Sportsvana. Auta niesamowicie wszechstronnego i rodzinnego, ale także ze sportowym zacięciem. Jazda nim tak mi się spodobała, że postanowiłem spróbować swoich sił na torze wyścigowym i wziąć udział w finałowej rundzie Volkswagen Castrol Cup jako VIP Driver. Co prawda tor Poznań nie jest torem lodowym, gdzie czuję się najlepiej, ale jazda za „sterami” wyścigowego, 310 konnego Golfa GTI także powoduje u mnie przyspieszone bicie serca. Po kilku treningach mogę stwierdzić, że nie jest to łatwy sport i zdobycie mistrzostwa olimpijskiego było chyba łatwiejsze, stąd przede wszystkim liczę na dobrą zabawę i niezapomniane wrażenia” powiedział przed startem polski mistrz olimpijski.

HARMONOGRAM

Piątek i sobota – 26 i 27 września

Po raz pierwszy kierowcy wyjadą na tor w piątek o godzinie 9:35 na pierwszą z dwóch 30-minutowych sesji treningowych. Druga odbędzie się o 12:30. Na godzinę 15:50 zaplanowano walkę o pozycje startowe do obu sobotnich wyścigów, czyli sesje kwalifikacyjną, która także potrwa dwa kwadranse. Sobotni poranek to czas na pierwszy wyścig (10:00). Ostatni raz w tym sezonie pucharowe Golfy GTI wyjadą na tor w sobotę o 15:15.

INFORMACJA DODATKOWE

Oficjalna strona pucharu VW Castrol Cup
Oficjalna strona pucharu
harmonogram_AW_W500
Harmonogram czasowy AW Wielkopolski


Udostępnij...
Aisko Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Warto przeczytać

Dotarliśmy do Pekinu

Dotarliśmy cali i zdrowi  Pozdrawiamy Was serdecznieUdostępnij...

Nominacja na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Szanowni Państwo, dziś już mogę powiedzieć oficjalnie jadę na swoje czwarte igrzyska i to w …

Translate »