czwartek , 1 czerwca 2023

Oficjalny biogram Zbigniewa Bródki – „Polacy z werwą” głosowanie do 7 września

Źródło:www.polacyzwerwa.pl
Źródło:www.polacyzwerwa.pl

Głosowanie trwa do 7 września 2014

 Oddaj głos na Zbigniewa Bródkę

Oficjalny biogram

Polacy_z_werwa_LOGO

Zbigniew Bródka (rocznik 1984)

Łyżwiarz szybki i strażak. Mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 m.

Człowiek z sercem – do wszystkiego!

Można o nim powiedzieć: z zawodu strażak, łyżwiarz z wyboru. W sporcie najważniejsza jest postawa zawodnika, który potrafi pokierować swoją karierą tak, aby wygrać, ale także umie pogodzić się z porażką i się do niej przyznać. To mądrość, którą z szerszym gronem chce się dzielić Zbigniew Bródka.

Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500m) oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie. Przebojowo wdarł się do światowej czołówki. Dzięki niemu poznaliśmy i pokochaliśmy łyżwiarstwo szybkie. Udowodnił, że pochodząc z małej miejscowości i trenując w trudnych warunkach też można zostać MISTRZEM. Potwierdza tym samym, że talent, chęci, ambicja przezwyciężą wiele. Dokonał czegoś niezwykłego w dyscyplinie, która do tej pory nie była w Polsce popularna. Odważny nie tylko w sporcie, ale i w życiu.

Zbigniew Bródka mieszka w małej miejscowości Domaniewice. Uprawianie sportu na najwyższym światowym poziomie łączy z pracą strażaka w Łowiczu. W tych miejscowościach nie ma tradycji łyżwiarskich ani żadnych innych sportowych. Bródka pokazał, że można osiągać sukces jeśli jest się konsekwentnym w dążeniu do celu. Trenując i startując ukończył też studia. Pnie się w górę i zawodowo.

Jego autorytetem jest św. Jan Paweł II. Ojciec Święty miał w sobie dobro, którym potrafił się dzielić z innymi, a jego mądrość i skromność były czymś wyjątkowym w dzisiejszych czasach.

Największą motywacją dla Zbigniewa Bródki jest rodzina, która daje mu energię do dalszego działania. Od kiedy został ojcem, nieco inaczej podchodzi do treningu, bo wie, że robi to po części dla swoich córek. Swoją energię stara się również czerpać od ludzi mu przychylnych, którzy wierzą w jego sukces i pokładają w nim wielkie nadzieje. Największy zastrzyk energii dają mu powroty z udanej akcji strażackiej, ponieważ ludzkie życie jest dla niego najważniejsze.

Odpowiedzialność w życiu strażaka to nie tylko fachowe podejście do zawodu podczas służby, bo wtedy jesteśmy na to niejako przygotowani, ale również po za nią, w życiucodziennym, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

O czym marzy Zbigniew Bródka: – W gronie strażackim życzymy sobie zwykle tylu powrotów, co wyjazdów, myślę że to życzenie jest najtrafniejsze i chciałbym, żeby zawsze się spełniało.

Dorobek zawodowy Zbigniew Bródka – łyżwiarz szybki, mistrz olimpijski, specjalizujący się na dystansie 1500 m, olimpijczyk. Pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim (na dystansie 1500 m) oraz Mistrzostwo Olimpijskie na tym dystansie. Mistrz Olimpijski na dystansie 1500 metrów w 2014 roku w Soczi i brązowy medalista w wyścigu drużynowym razem z Janem Szymańskim oraz Konradem Niedźwiedzkim, a także brązowy medalista mistrzostw świata w wyścigu drużynowym w 2013 roku w Soczi. Kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. Zawodowo jest strażakiem pełniącym służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu.

 Oddaj głos na Zbigniewa Bródkę

Udostępnij...
Aisko Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Warto przeczytać

Dotarliśmy do Pekinu

Dotarliśmy cali i zdrowi  Pozdrawiamy Was serdecznieUdostępnij...

Nominacja na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Szanowni Państwo, dziś już mogę powiedzieć oficjalnie jadę na swoje czwarte igrzyska i to w …

Translate »