czwartek , 1 czerwca 2023

Finał konkursu „Mleko na wagę złota” OSM Łowicz – uroczysta kolacja w Amsterdamie – galeria zdjęć

Tegoroczne walentynki dla Zbigniewa Bródki były bardzo pracowite. Rano wręczył żonie kwiaty, po południu wystartował w biegu na 1000 metrów a wieczorem wziął udział w uroczystej kolacji w Amsterdamie zorganizowanej przez OSM Łowicz. Kolacja była zorganizowana dla zwycięzców konkursu mleka łowickiego. Był to finałowy punkt kilkudniowej wycieczki na mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim rozgrywane w holenderskim Heerenveen. Na kolację Zbigniew Bródka przybył w towarzystwie swojej żony Agnieszki, kolegów z drużyny: Konrada Niedzwiedzkiego i Jana Szymańskiego, trenerów: Wiesława Kmiecika i Krzysztofa Niedzwiedzkiego, działaczy PZŁS: prezesem Kazimierza Kowalczyka, v-ce prezesa Romana Derksa, Ewy Białkowskiej. W kolacji wzięli też udział bliscy Zbigniewa Bródki: ojciec Andrzej, siostra Joanna z mężem oraz teść Bogdan. Spotkanie to zaszczycił swoją obecnością także ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Holandii dr Jan Borkowski.

Amsterdam_Kolacja_DSC_1087

Kolacja odbyła się w luksusowej restauracji położonej na 17 piętrze hotelu położonego w centrum Amsterdamu. Z okien lokalu roztaczał się wspaniały widok na oświetloną stolicę Holandii.
Na początku kolacji i Zbigniew Bródka podziękował swemu sponsorowi OSM Łowicz za zorganizowanie tej uroczystości, a kibicom za wspaniały doping. Domaniewiczanin przekazał na ręce sponsora bukiety kwiatów oraz pamiątkową foto książkę przedstawiającą największe jego sukcesy w karierze sportowej. Głos zabrali także przedstawiciele OSM Łowicz a także ambasador RP w Holandii, który stwierdził że jest mu niezmiernie miło spotkać się z kimś kto potrafił na Igrzyskach Olimpijskich w Sochi wygrać z najlepszymi na świecie łyżwiarzami holenderskimi.
Po przemowach nadszedł czas na poczęstunek, po którym uczestnicy kolacji mieli możliwość porozmawiać chwilę z mistrzem olimpijskim, wziąć od niego autograf na specjalnie przygotowanych na tą okazję zdjęciach, zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Równie chętnie do zdjęć pozowali a także rozdawali autografy Konrad Niedzwiedzki i Jan Szymański. Tuż po północy zgromadzeni na kolacji goście odśpiewali sto lat na cześć Zbigniewa Bródka – tego dnia minęło dokładnie rok o zdobycia złotego medalu olimpijskiego.

Amsterdam_Kolacja_DSC_1623

 

Zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez OSM Łowicz przybyli do stolicy Holandii w czwartek rano. Pochodzili z różnych stron Polski (Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Gdańska, Środy Wielkopolskiej itd.), jednak nie było nikogo w okolic Łowicza czy też Łodzi, gdzie zamieszkuje Zbigniew Bródka. Cały pierwszy dzień wycieczki spędzili na zwiedzaniu Amsterdamu. Podobnie jak piątkowe przedpołudnie po czym udali się do odległego o ponad 100 km Heerenveen aby oglądać zmagania najlepszych na świecie panczenistów. Mimo że dla większości z nich był to pierwszy na żywo kontakt z łyżwiarstwem szybkim, to byli zachwyceni atmosferą panującą podczas zawodów. Bardzo spodobał im się Amsterdam lecz najbardziej w pamięci zapadną im chwile spędzone z Zbyszkiem Bródką, jego kolegami z drużyny, ich trenerami. Wycieczkę do Holandii mogą sobie kupić w większości biur podróży, kolacji walentynkowej z Mistrzem Olimpijskim już nie. Wyjazd do Holandii był bardzo dobrą promocją OSM Łowicz ale i łyżwiarstwa szybkiego.

Amsterdam_Kolacja_DSC_1608

 

Galeria wszystkich zdjęć z kolacji w Amsterdamie

Udostępnij...
Aisko Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Warto przeczytać

Dotarliśmy do Pekinu

Dotarliśmy cali i zdrowi  Pozdrawiamy Was serdecznieUdostępnij...

Nominacja na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Szanowni Państwo, dziś już mogę powiedzieć oficjalnie jadę na swoje czwarte igrzyska i to w …

Translate »