sobota , 28 maja 2022

Edukacja i short track

UKS Błyskawica Domaniewice

W roku 1996 powstał Uczniowski Klub Błyskawica Domaniewice były to pierwsze ślizgi na łyżwach szybkich w tzw. short tracku czyli na torze krótkim. Pierwsze zawody pamiętam jak dziś, rywalizacji w Nowym Targu nie wygrałem jednak bardzo mi się spodobała nowa dyscyplina która w Polsce dopiero raczkowała. Pierwszy medal zdobyłem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sosnowcu.

SMS w Białymstoku

Jednym z kluczowych momentów w mojej karierze była decyzja o przeniesieniu w klasie maturalnej do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku gdzie była klasa o profilu short track. Dzięki systematycznym treningach i warunkach jakimi dysponuje szkoła, w niespełna rok zdobyłem Mistrzostwo Polski seniorów (2003) będąc jeszcze juniorem.

AZS Opole

Po zdaniu matury i tak dobrym sezonie myślałem aby zorganizować sobie jak najlepsze warunki treningowe i edukacyjne. Mój wybór padł na Politechnikę Opolską Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii. Tworzyły się tam idealne warunki aby móc połączyć naukę z karierą sportową. Dzięki indywidualnej organizacji studiów oraz przychylności Dziekana mogłem skutecznie pogodzić obowiązki na uczelnie z licznymi wyjazdami i startami. W czasie studiów zostałem wypożyczony do AZS Opole które reprezentowałem od kiedy powstała sekcja short tracku do momentu ukończenia studiów. W barwach AZS zdobyłem ok 20 medali Mistrzostw Polski  oraz zająłem 8 miejsce w Mistrzostwach Europy.

Źródło:www.nto.pl
Źródło:www.nto.pl
Udostępnij...
Aisko Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Warto przeczytać

W drodze po Puchar Świata

Ciągły progres – efekt Puchar Świata na 1500 m Pierwszy sezon wypadł bardzo dobrze tak …

Praca w Straży Pożarnej w Łowiczu

Codzienny trening i praca w PSP w Łowiczu  Trzeci etap mojej kariery to już praca …

Translate »