czwartek , 21 września 2023

1 dzień Mistrzostwa Świata w Heerenveen – relacja i zdjęcia

W dniach od 12 do 15 lutego w holenderskim Heerenveen odbywają się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim.
Pierwszego dnia rozegrane zostały wyścigi na dwóch dystansach: 3000 metrów kobiet i 10000 metrów mężczyzn. Na dystansie 3000 metrów zwyciężyła Martina Sablikova z Czech, przed holenderkami Ireen  Wüst i Marije  Joling. Dobre, wysokie 9 miejsce zajęła Luiza Złotkowska. To najwyższe miejsce na tym dystansie w zawodach rangi mistrzostw świata, pucharu świata w karierze naszej panczenistki. Druga z Polek, Katarzyna Woźniak zajęła 17 miejsce.
Na dystansie 10000 metrów polscy panczeniści nie startowali. Czwartek spędzili na przygotowaniu się do startów, które są jeszcze przed nimi.

Najważniejsze to:
13 luty, piątek – bieg na 1500 metrów, a następnie bieg drużynowy
15 luty, niedziela – bieg na 500 metrów
14 lutego w biegu drużynowym wystąpią nasze panczenistki. Podczas tych występów liczymy, że nasi sportowcy zaprezentują się z jak najlepszej strony, dostarczą dużo emocji a może nawet zdobędą medale.

Zbyszek Bródka czwartek spędził na lekkim treningu, na oczekiwaniu na piątkowe starty a także na przyjazd rodziny, znajomych oraz kibiców. W tym roku nasi łyżwiarze szybcy a przede wszystkim Zbyszek Bródka będzie mógł liczyć na doping wyjątkowo dużej grupy polskich kibiców. Zawody rozgrywane na legendarnej hali Thialf będzie obserwowało ok 80 kibiców – laureatów konkursu mleka łowickiego.

Galeria zdjęć z 12.02.2015

Udostępnij...
Aisko Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Warto przeczytać

Dotarliśmy do Pekinu

Dotarliśmy cali i zdrowi  Pozdrawiamy Was serdecznieUdostępnij...

Nominacja na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Szanowni Państwo, dziś już mogę powiedzieć oficjalnie jadę na swoje czwarte igrzyska i to w …

Translate »