niedziela , Październik 20 2019
Strona główna / Zdjęcia chronolgicznie / Akcje promujące sport / DOZ Maraton Łódź 7 kwietnia – fotorelacja

DOZ Maraton Łódź 7 kwietnia – fotorelacja

7 kwietnia w stolicy naszego województwa odbył DOZ Maraton Łódź. W tegorocznej edycji tej imprezy organizatorzy zaprosili do udziału naszych olimpijczyków wśród których znalazł się Zbigniew Bródka. Ze sportowców tych stworzono dwie sztafety:

olimpijczyków zimowych, którzy wystąpili w składzie: biegacz Yared Shegumo, łyżwiarze figurowi Dorota i Mariusz Siudkowie, łyżwiarze szybcy Katarzyna Woźniak i Zbigniew Bródka oraz biathlonista Tomasz Sikora

olimpijczyków letnich: chodziarz Robert Korzeniowski, szermierz Adam Wiercioch, biegacz Marek Plawgo, chodziarz Grzegorz Sudoł, tyczkarka Monika Pyrek, biegacz Piotr Długosielski.

Większość olimpijczyków swoje kariery zakończyła jakiś czas temu. Aby wyrównać szanse sztafetę zimową wzmocnił biegacz

Yared Shegumo. Zbigniew Bródka wystąpił na 4 zmianie i przebiegł odcinek maratonu od 20 do 30 km. Domaniewicznin bezpośrednią rywalizację z Grzegorzem Sudołem przegrał ale i tak utrzymał prowadzenie sztafety zimowych olimpijczyków, które na początku osiągnął Shegumo.

Bródka 10 km przebiegł w czasie ok 38 minut. Ze swojego wyniku był zadowolony choć przyznał, że biegło mu się dość ciężko. Było zbyt ciepło i słonecznie aby bieg był bardziej komfortowy. Na mecie okazało się, że sztafeta olimpijczyków zimowych pokonała o 5 min olimpijczyków letnich. Ekipa Bródki uzyskała czas 3:16:08 i została sklasyfikowana na 20 miejscu wśród wszystkich sztafet. Nie wynik tu był jednak najważniejszy a promocja sportu, biegania i zdrowego trybu życia.

Aisko Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Warto przeczytać

„Strażak na medal” odcinek nr.4 – sprzyjające okoliczności

Dziś o telefonicznych rozmowach Zbyszka z żoną, która była czymś… bardzo zdziwiona. I o tym, …

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu – bądź aktywny

Przypominam, że dziś rusza europejski tydzień sportu, zachęcam Was do aktywności w każdej formie. Ja …