wtorek , Lipiec 17 2018
Strona główna / Najnowsze wydarzenia / 43 plebiscyt na sportowca roku woj. łódzkiego

43 plebiscyt na sportowca roku woj. łódzkiego

27 lutego 2014 roku w Łodzi odbyło się rozstrzygnięcie 43 Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku Województwa Łódzkiego w 2013 roku. Po raz pierwszy w historii konkursu organizowanego przez Dziennik Łódzki pierwsze miejsce zajęło dwóch zawodników: panczenista Zbigniew Bródka i tenisista Jerzy Janowicz. Różnica głosów między tymi dwoma sportowcami była tak niewielka, że Komisja plebiscytu postanowiła nagrodzić obu nominowanych.
Trenerem roku został Wiesław Kmiecik – trener Zbigniewa Bródki oraz kadry naszych panczenistów. Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła pływaczka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk.

Osiągnięcia Zbigniewa Bródki

Zbigniew Bródka doceniony został za zdobycie Pucharu Świata na dystansie 1500 metrów w sezonie 2012/2013, ze brązowy medal mistrzostw świata w biegu drużynowym, oraz dobre występy w pierwszej części zawodów pucharu świata sezonu 2013/2014: 2 i 3 miejsce w zawodach w Berlinie i Astanie.

Ceremonia rozdania nagród

Nagrodę zwycięzcom wręczył minister sportu i turystyki Andrzej Biernat. Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz woj. łódzkiego w osobach: marszałka Witolda Stępnia oraz prezydenta Łodzi Hanny Zdanowskiej oraz znanych sportowców regionu łódzkiego takich jak Artur Partyka czy Jan Tomaszewski. Obecny był również pierwszy trener Zbigniewa Bródki – Mieczysław Szymajda oraz Komendant Powiatowy PSP w Łowiczu bryg. Jacek Szeligowski.

Autor zdjęć: Radosław Tafliński

Galeria wszystkich zdjęć

43 plebiscyt na sportowca roku woj. łódzkiego

Warto przeczytać

20. Piknik Olimpijski 9 czerwca 2018 – zaproszenie

 

IV Wiosenny Cross 2018 – fotorelacja

Dziękuje wszystkim którzy przybyli w niedziele do moich rodzinnych Domaniewic, impreza dość kameralna, ale chyba …